Fandom

GTA wiki

The Pacific Standard Job

1 764pages on
this wiki
Add New Page
Vitalap0 Share

Ad blocker interference detected!

Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

HEIST
GTA-Heists-Update2.jpg
Játék: Grand Theft Auto Online
Megbízó: Lester Crest
Helyszín: Downtown Vinewood
Szereplők: 4 GTA Online Főszereplő
Set-up ára: $100,000
Célpont: A Pacific Standard Public Deposit Bank kirablása
Küldetés elbukik, ha:
Rendőrök riasztása a bank elérése előtt
Nem érik el a Dinghyt időben
Játékos meghal
Jutalom:
• ­$500,000 (Easy)

• ­$1,000,000 (Normal)
• ­$1,250,000 (Hard)
• ­Smooth Sailing Award
• ­Dead Presidents Achievement/Trophy
• ­All In Order Award (választható)
• ­Loyalty Award (választható)
• ­Criminal Mastermind Award (választható)

Elérhetővé válik: Lectro
Előfeltétele: Pacific Standard - Hack
Pacific Standard - Convoy
Pacific Standard - Bikes

„Takarítsátok ki a Pacific Standard Bank fő fiókját a Vinewood Blvd.-on. Rontsatok be, irányítsátok a tömeget, törjétek fel a széfet, és vigyétek, amit csak találtok, majd lépjetek le a motorokkal.”
Leírás

A The Pacific Standard Job a Pacific Standard fináléja, amely az ötödik heist a Grand Theft Auto Online-ban.

Leírás Szerkesztés

A játékosok a legnagyobb heist végéhez értek, ahol a játék már nem játék. Komoly vezetési és lövészi tapasztalatra lesz szükség a végrehajtásához. Először is a játékosoknak el kell jutniuk a bankhoz, úgy, hogy nem kapnak körözési szintet. Ezután szerepüknek megfelelően kell cselekedniük:

Hacker Szerkesztés

A Hacker a bankban megvárja, amíg a Demolition áttöri a két biztonsági ajtót. Ezután a széf ajtaját kell meghackelnie a Brute Force app-pal. Ha bejutottak, a Demoval összegyűjtik a pénzt.

Demolition Szerkesztés

A Demolition feladata a biztonsági ajtók zárainak áttörése a hőbombákkal. Az első két ajtó után kiszedi az alsó szinten az őröket és védi a Hackert az esetlegesen támadó további őröktől. A széf kinyitása után a harmadik biztonsági ajtót is áttöri és összeszedi a pénzt a Hackerrel.

Crowd Control Szerkesztés

A Crowd Control feladata most is egyszerű: félelemben kell tartaniuk a bankban tartózkodókat. Ha a másik két játékos összeszedte a pénzt, irány a bejárat.

TIPP az ijesztéshez:
  • Minél nagyobb fegyverrel (pl. Combat MG, Minigun) kell a fejükre célozni és nem kell lőni!
  • Néha melléjük lőni, de csak pisztollyal vagy gépfegyverrel. Shotgunnal óvatosan, mert szórtan lőnek és egy lövés elég a halálhoz, robbanó tölteteket pedig értelmetlen lőni.

A rablás után Szerkesztés

A játékosok összegyűlnek az ajtón belül, közben a rendőrség ugyanezt teszi az ajtón kívül. A kirontás során érdemes nagyobb pusztítóerejű fegyvereket bevetni, mint a Minigun, az MG vagy a Rocket Launcher. A pénzt hordó játékos(ok) a terep tisztítása során maradjanak bent, hogy addig se veszítsenek pénzt. Ha tiszta a terep, irány a közeli sikátor, ahonnan irány a Lectrok rejtekhelye. Közben rendőrök jönnek a sikátorban, egy játékos hátulról fedezzen.

Motorra szállva a menekülés közben a következő dolgokra kell figyelni:

  • Ha a játékosok nem külön motorral mennek, hanem ketten ülnek egyre, akkor több rendőr, köztük FBI Grangerek fogják üldözni őket.
  • Az óvatos vezetés létfontosságú, mert aki leesik, annak szinte biztosan vége, mert a rendőrök Pump Shotgunnal támadják majd a játékost, míg az a motorját keresi.
  • Nem mindig a padlógáz a legfontosabb, időben kell tudni lassítani, rendőrautókat kikerülni.
  • Van egy ugrató mindjárt a menekülőút elején, de nem érdemes használni, mert az érkezési felén vagy áll, vagy bekanyarodik egy autó, így mindjárt a kezdésnél le lehet esni.

Ha a játékosok a kanyonba értek, a hegyet megkerülve le kell ugraniuk egy hídról, és ejtőernyővel megközelíteni a Dinghyt, majd a folyón elmenekülni.

FeladatokSzerkesztés

Mindenki Szerkesztés

  • Menjetek a Pacific Standard Bankhoz.
  • Lépjetek be a bankba.

  • Irányítsd a tömeget és ne öld meg őket

  • Hackeld meg a zárat

Hacker/Demolition Szerkesztés

  • Gyűjtsd be a pénzt

Mindenki (folytatás) Szerkesztés

  • Találkozz a csoporttal a bejáratnál
  • Hagyjátok el a bankot
  • Kövesd a menekülőutat
  • Menj a kanyonba
  • Menj a hídhoz
  • Ugrass le a szikláról és ejtőernyőzz
  • Szállj be Dinghybe
  • Menjetek a Dinghyvel a tengerre

Elite Challenges Szerkesztés

  • Teljesítsétek a finálét 10:15 alatt
  • NOOSE-t ne riasszák
  • Senki ne haljon meg

TippekSzerkesztés

  • Lehetőség van arra, hogy csak egy játékos pakolja be az összes pénzt, ami leegyszerűsíti a dolgokat. Így ugyanis csak egy embert kell védeni, és kevesebb pénz fog veszni.
  • Habár hivatalosan a 4 Lectro a menekülő jármű, a játékosok bármivel menekülhetnek. Ha szert tudnak tenni egy autóra - akár rendőrautóra -, sokkal védettebbek lesznek az ütközések és lövések ellen.
  • Nem kell végigjárni a teljes menekülőutat alagúttal, ugratással, ejtőernyőzéssel (bár tény, hogy ekkor körözés nélkül lehet elérni a csónakot). Ha letérnek az útról pl. a kanyonnál a csónak felé, akkor a GPS automatikusan átáll majd a csónakra.
    • A sárgával jelölt menekülőút sem kötelező irány. Jó választás lehet helyette pl. a nyugati parti autópálya
    • Vízen is lehet menekülni, ha a játékosok eljutnak a Del Perro Móló tövében parkoló Seasharkokhoz. Ezekkel egyenesen a Dinghyhez lehet jutni - persze rendőri ellenállásra ekkor is kell számítani.

VideóSzerkesztés

GTA Online Heist 5 - The Pacific Standard Job - Finale (Elite Challenge & Criminal Mastermind)17:14

GTA Online Heist 5 - The Pacific Standard Job - Finale (Elite Challenge & Criminal Mastermind)

Érdekességek Szerkesztés

  • A rablás sokban hasonlít a "Three Leaf Clover" rablásra a Grand Theft Auto IV-ből
  • Elméletben ez a heist hozza a legnagyobb bevételt minden GTA Online heist és küldetés közül, ám a bank elhagyása után a bevétel folyamatosan csökken, ahogy a pénzt hordó játékosok sérülnek. Ugyanúgy, ahogy a The Paleto Scoreban. Checkpointtól folytatás esetén visszaáll az összeg, de így is rengeteg pénzt veszíthet egy ügyetlenebb csapat. A végleges összeg 55% alá nem csökken, így viszont csak annyi a bevétel, mint a The Humane Labs Raid során, ezért érdemes inkább újraindítani a finálét - és esetleg új taktikát választani-, hogy több pénz maradjon meg.
  • Az átvezető videóban, amikor az LSPD kiér a bankhoz, a rendőrautóknak egyedi a szirénája, ami normális játék során nem hallható. Ugyanez az egyedi szirénahang hallható a "The Paleto Score" során.
  • Ha az egyik játékos megöl egy túszt, az alkalmazottak beriasztanak. A heist ettől nem bukik, de a rendőrök mellett a NOOSE is megjelenik a helyszínen. Ettől a motoros menekülés is nagyságrendekkel nehezebb lesz, és az Elite Challenge is bukik.
  • Az Ill-Gotten Gains Part 1 frissítés előtt ha az egyik játékos megvette a 0604 Las Lagunas Boulevard rejtekhelyet, hozzáférhetett a garázsában tárolt páncélozott Kurumához.

A Wikia-hálózat

Véletlen wiki